ТОП-8 головних символічних пам'яток Праги

ТОП-8 головних символічних пам'яток Праги

Прага - одна з найулюбленіших мандрівниками точок на карті. Вона привертає насиченим колоритом, контрастом, самобутністю, неповторною чарівною атмосферою. Буквально кожен квадратний метр чеської столиці приховує багато цікавого.

Місто немов стоїть на межі епох, демонструючи гостям дивно гармонійне сусідство старовинних середньовічних замків і скульптур з екстравагантними творіннями сучасного мистецтва. Він дарує яскраву палітру гастрономічних задоволень, занурює в калейдоскоп архітектурних стилів, вражає казковими мальовничими пейзажами. Щоб не загубитися в цьому різноманітті пам'яток, варто заздалегідь вибрати потрібний маршрут і слідувати путівнику. Підбірка гідних уваги місць допоможе скласти оптимальний план на час подорожі.

Туристи, які приїхали в Прагу вперше, повинні обов'язково відвідати пам'ятки, що стали символом чеської столиці. Вони показують всю розкіш і характер міста, дають уявлення про його життя і багатство історичної спадщини.

Празький град

Цій фортеці належить титул найбільшого замкового комплексу в світі. Найбільш відвідуваний і відомий туристичний об'єкт Праги займає 40 гектарів площі, на якій розташувалося понад 50 пам'яток. Біля входу в Парадні ворота стоїть почесна варта президентської резиденції. Мандрівники люблять спостерігати за процесом її урочистої зміни в полудень, що здійснюється в супроводі оркестру.

В одному з дворів готичного храму знаходиться споруда колосальних розмірів - Кафедральний собор Св. Віта. Під його склепінням ховаються прекрасні скульптури, вітражі, фрески, створені талановитими художниками і скульпторами різних часів, коронаційні регалії. Фасади і стіни культурно-духовної святині прикрашені рельєфами, кам'яним різьбленням.

На особливу увагу заслуговує і Старий Королівський палац, що зберіг оздоблення інтер'єру часів середньовічних чеських королів. Всередині для відвідувачів відкрито кілька залів з оригінальним строкатим плануванням, старовинними книгами, масивними меблями та іншими предметами королівського побуту. «Перлина» палацу - Владиславський зал з чудовими крученими склепіннями.

Досить незвичайне і цікаве місце Празького граду - вузенька, прилегла до фортечного муру Злата вуличка. В арки її стін вбудовані мініатюрні різнокольорові будиночки, в яких свого часу жили ювеліри, ремісники, письменники. Серед них є і колишнє пристановище легендарного Франца Кафки. Деякі крихітні будинки з яскравими фасадами переобладнані під сувенірні лавки. На початку провулка працює виставка зброї і лицарських обладунків.

Старомістська площа

На вимощеній бруківкою території центру Старої Праги щодня товпляться сотні туристів. Площа, побудована в далекому 12 столітті, збереглася практично в первозданному вигляді. Колись вона була головним ринком міста, що з'єднує європейські шляхи. Зараз - це справжня архітектурно-історична виставка, що розгорнулася під відкритим небом. Тут розташовано безліч будівель, що представляють оригінальні стилі всіх епох. Щорічно на площі влаштовують різдвяні ярмарки, виставки, фестивалі, дегустації.

Роль головного архітектурного шедевра відведено Староміській ратуші - величної вежі з витонченими шпилями. Дивовижна споруда насичена цікавою «начинкою». У залах збереглися красиві стельові розписи, мозаїчне панно, історичні полотна, картини. Відвідувати вежу дозволяється тільки в рамках екскурсій.

Родзинка ратуші - астрономічний годинник з курантами. Щогодини вони заворожують перехожих унікальним видовищем. Під бій курантів в невеликих віконцях по черзі з'являються фігурки апостолів, оживають образи людських пороків, що прикрашають циферблат.

Карлів міст

Зведений за часів середньовіччя міст через Влтаву - один з найбільш пізнаванних символів чеської столиці, який обов'язково відвідують при першому знайомстві з нею. Конструкція з'єднує два історичних района міста - Мала Страна і Старе Місто. По обидва її боки розташовані старовинні вежі з високими оглядовими майданчиками. Міст прикрашений трьома десятками скульптурних зображень важливих для Чехії історичних персон. Існує повір'я, що поблизу бронзового монумента небесного покровителя міста Яна Непомуцького можна загадувати бажання. Якщо воно не буде корисним, то обов'язково збудеться.

Вишеград

Однойменна фортеця, розмістилася на вершині скелястого пагорба вздовж річки, - таємниче і романтичне місце, овіяне легендами і загадками. Споруджена в 10 столітті будівля є першою резиденцією чеських королів і найстарішим районом Праги. У стінах Вишеграду зосереджена величезна кількість знакових історичних об'єктів. Відвідувати комплекс бажано в першій половині дня, коли на території не так багато туристів.

Під час екскурсії по Вишеграду варто подивитися Базиліку Св. Петра і Павла, звідки щогодини лунає передзвін дзвонів. Будівля однаково чудова всередині і зовні. Красиві капели, розпису колон і зводів, ошатний декор з орнаментів і фігурок - всім цим можна вдосталь помилуватися в храмі. В скарбниці для гостей відкрита оригінальна експозиція дорогоцінних тканин і ювелірних виробів.

Особливо захоплено туристи відгукуються про Вишеградські каземати. Вони зустрічають відвідувачів похмурим, злегка підсвіченим світильниками коридором, який секретним ходами веде до високого просторого залу - місця збору тодішніх солдат і зберігання боєприпасів. Зараз в ньому заховано шість оригінальних скульптур, копії яких прикрашають Карлів міст. У літній період в казематах проходять тематичні виставки, театральні постановки.

Перебуваючи в Вишеграді, не можна не скористатися можливістю насолодитися чудовою панорамою міста з одного з оглядових майданчиків. Пейзажі, які постають з висоти, гарні навіть в негоду.

Вацлавська площа

Прогулюючись по Празі, практично неможливо обійти стороною Вацлавську площу - жваве місце з численними будинками мод, ресторанами, готелями, торговельними галереями, бутиками. Вона більше схожа на бульвар, який розтягнувся в довжину майже на кілометр. Життя кипить тут в божевільному ритмі навіть вночі.

Найбільш сильне враження на нетрадиційній площі викликає Національний музей. Велична монументальна споруда привертає багатим оформленням в стилі неоренесанс. У числі виставкових експозицій - значне бібліотечне зібрання, що включає більше тисячі рукописів і мільйони книг, бюсти історичних особистостей країни, предмети з музею природознавства і історії. Перед будівлею встановлено пам'ятник чеському князю - Св. Вацлаву.

Приділити увагу слід і палацовим спорудам - «Європа», «Корона», «Астра», «Люцерна». Останній комплекс вражає своєю архітектурою. На території пасажу з прозорим фасадом площею більше 20 тисяч кв. м. працюють ресторани, знаменитий театр, кіноконцертний зал.

Центральна частина площі засаджена численними рослинами та квітами. Практично кожен будинок, що стоїть в її межах, претендує на звання чергового твору мистецтва. Збудовані тут готелі вражають яскравістю, розкішшю, ретельно вивіреним стилем.

Петршінський пагорб

В самому серці Праги спочиває велика велична гора. За старих часів місцеві жителі проводили на ній ритуальні обряди, поклоняючись богові Перуну. Зараз Петршин перетворився на великий парковий ансамбль, полюбився місцевим жителям і гостям чеської столиці. Пагорб має статус охоронного природного пам'ятника і буквально потопає в буйній зелені. На схилах розкинулось безліч прекрасних садів.

На території пагорба видніється витягнутий силует Петршінської вежі, обрамленої ажурними переплетеннями. За масштабами, красою і оформленням її часто порівнюють з Ейфелевою вежею. Піднявшись по обладнаних в будівлі довгих гвинтових сходах, можна потрапити на розкішний оглядовий майданчик, з якого відкривається найкращий вид на Прагу.

І дорослим, і дітям буде цікаво побувати в місцевому Дзеркальному лабіринті. Завдяки складній системі дзеркал в цьому приміщенні присутній ефект паралельної реальності. Гості виявляються в полоні химерних тунелів і не можуть знайти вихід. В кінці прогулянки їх чекає кімната з кривими дзеркалами, в якій можна неабияк повеселитися.

Острів Кампа

Спустившись з Карлового мосту, мандрівники опиняються в затишному романтичному куточку Праги, який зачаровує з першого погляду. Острів Кампа занурює в оазис спокою, віддалений від шуму і міської суєти. Він відмежований від Влтави штучним каналом Чортівка, з дзеркальної поверхні якого тягнуться вгору витончені силуети будівель. Про цю річку ходить багато легенд. Місце настільки гарне й мальовниче, що його заслужено прозвали Празькою Венецією.

Тут є чудовий парк, міст закоханих, кафетерії, готелі. Особлива визначна пам'ятка острова - одна з найбільш вузьких вулиць в світі Винарня Чортівка. На ній не можуть розійтися навіть двоє людей. Щоб пройти її без перешкод, потрібно натиснути на кнопку спеціально встановленого світлофора. Від вулиці сходи ведуть до затишного ресторанчику національної чеської кухні.

Недалеко від вузенької вулиці розташований музей знаменитого Франца Кафки, облаштований у приміщенні колишнього заводу. Відвідувачам виставки надається можливість познайомитися з неординарною творчістю і життям письменника: побачити фотографії, документальне відео, перші видання, 3-D експонати. На подвір'ї музею встановлені ексцентричні скульптури справляючих нужду джентльменів.

Практично кожна екскурсійна програма по острову Кампа включає огляд балкона Будинку Анни, який має свою цікаву історію, пов'язану з повінню 19 століття. Ще одна впізнавана пам'ятка острова - все, що залишилося від середньовічного млина - млинове колесо. Якщо придивитися, поруч можна помітити, сидячого на дерев'яному містку водяного духа Кабурека. Існує повір'я, що вночі в цьому місці збираються привиди.

Єврейський квартал

Окремий квартал під назвою Йозефів, затиснутий між Влтавою і Староміською площею, ілюструє життя єврейської громади Праги, починаючи з 9 століття. В межах оточених стіною єврейського гетто народ, який не мав привілеїв, властивих звичайним городянам, жив і розвивав власну культуру.

Особливий інтерес у туристів викликає Єврейський музей, що зберіг унікальні предмети, документи, експонати, які уособлюють різні традиційні обряди. Тут можна відвідати кілька синагог, в тому числі і найстарішу в Європі - Старонову. Цікаво поглянути і на Старе єврейське кладовище, яке заповнювали шарами через обмеженість виділеної ділянки землі. Висота кладовища перевищує людський зріст.

Знижка при оплаті онлайн 5%

Наш вебсайт использует cookies для обеспечения удобного просмотра, а также дает возможность улучшать его. Для продолжения работы с сайтом, Вам необходимо принять использование cookie-файлов. Если вы остаетесь на нашем сайте, вы автоматически соглашаетесь с использованием cookie-файлов.

 Наверх